Mély fájdalommal búcsúzunk Füzi Rékától, az ELTE Kollégiumi Hallgatói Önkormányzatának elnökétől, aki 2026. május 9-én tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Füzi Réka 2003-ban született Budapesten, az Eötvös Loránd Tudományegyetem közösségéhez 2023-ban csatlakozott, amikor felvételt nyert az ELTE Természettudományi Kar környezettan szakára. Egyetemi évei alatt hamar világossá vált elkötelezettsége a közösség és a hallgatói érdekképviselet iránt. Már elsőévesként, 2024 májusában bekapcsolódott a hallgatói önkormányzati munkába az ELTE TTK HÖK Ellenőrző Bizottságának tagjaként.
Réka személye és munkássága mindannyiunk számára példamutató marad. Kitartása, alázata és tanulni akarása olyan értékek voltak, amelyek az érdekképviseleti munkában is különösen meghatározóvá tették. Megmutatta, hogy valódi közösségi vezetővé nem egyik napról a másikra válik az ember, hanem folyamatos munkával, önreflexióval és mások iránti felelősségvállalással. Elkötelezettsége, embersége és közösségért végzett munkája példát jelent mindazok számára, akik ismerték és együtt dolgozhattak vele.
Terveit és elképzeléseit az ELTE Kollégiumi Hallgatói Önkormányzatának megreformálásáról közösen visszük tovább, és az ő emléke előtt tisztelegve valósítjuk meg mindazt, amiért dolgozni szeretett volna. Tudjuk, hogy ezt akarta volna.
A közös megemlékezésre 2026. május 19-án 12:00-kor kerül sor a Lágymányosi Campus Gömb Aulájában, ahol mindazok együtt emlékezhetnek rá, akik ismerték, szerették és együtt dolgozhattak vele. A megemlékezésre virágok, post it-ek hozhatók, mécsest gyújtani az épületen belül azonban nincs lehetőség.
Emlékét tisztelettel és szeretettel őrizzük.